רוני בת 6

25/01/2021
רוני בת 6

הבת שלי חגגה השבוע יומולדת 6.🥳🌈🤩

ישבנו וחשבנו, מה היא תרצה, ואיזה מסיבה נעשה לה. וכששאלנו אותה- איך תרצי לחגוג את היום הולדת שלך? היא התמהמה עם התשובה. הבנתי שהיא לא יודעת מה היא רוצה. בתחילה שחררנו והחלטנו, שרוני תגיד מה היא רוצה, נעשה משהו. התאריך התקרב ושאלנו אותה שוב, והיא ענתה שהיא רוצה שניסע לטייל⁦👩🌾⁩.

שמחנו מאוד ואמרנו שזו תכנית ממש טובה, אך קלטנו שמזג האויר לא לטובתנו וכנראה, טיול לא נוכל לעשות. שאלנו שוב, "מה תרצי שיקרה?" והיא ענתה שהיא לא יודעת מה היא רוצה. 

זה היכה בי.

רוני לא רוצה את הפסטיבל הזה.

אנחנו חשבנו שזה בטח ישמח אותה, אם נזמין את כולם, או שנעשה מסיבה איפשהו. 

ויכול להיות שהיא מאד תשמח שנעשה את זה. 

אך זה לא יקרה כי היא רוצה את זה, אלא בגלל שאמא שלה רצתה את זה בשבילה. 

בואו נהיה באמת קשובים לרצונות של הילדים שלנו. 

הם יודעים הכי טוב מה נכון להם ומה יעשה להם כיף.  

ומה שכיף לנו, לא בהכרח כיף להם. 

אספתי כמה תובנות לקראת חגיגות ימי ההולדת של הילדים:

🔹קיימו בינכם ההורים תיאום ציפיות מה אתם רוצים שיקרה ביומולדת. תצאו עם איזושהי מחשבה ששניכם מסכימים עליה (אל תתווכחו על הנושאים הללו מעל הראש של הילדים).

🔹גשו עם הרעיון לילדיכם, אך לפני שתציעו אותו שאלו את הילד מה הוא רוצה שיקרה ביום הולדת שלו? והיו עם רצון אמיתי להקשיב לילד ולשמוע באמת מה הוא רוצה.

🔹היה וזה תואם את הציפיות שלכם- הרווחתם. היה ולא, פיתחו את הנושא מחדש ובנו את התכנית ביחד, בהתאם לרצון הילד ובהתאם לעולם הערכים שלכם.

🔹היו יצירתיים ופרקטיים- ילדים (ומבוגרים) אוהבים שמתייחסים לרצונות שלהם - אם היא רוצה משהו שהוא לא מושג (מבחינת לוגיסטיקה או מחיר או כל שיקול אחר) הכינו משהו יצירתי שיתאים לנושא - אמנם לא תטוסו לירח🌙, אך תוכלו להכין עוגת חללית 🚀ושימו קישוטי חלליות ותמונות של כוכבי לכת🪐.

🔹יש ילדים שבכלל לא אוהבים ימי הולדת. זה מלחיץ אותם, זה לא נעים להם, זה גורם להם לבהלה.שאלו אותם מה יעזור להם. אפשרו להם להיות ליד האירוע. אפשרו להם לעשות משהו שאתם יודעים שהם כן יצליחו🏆. המצבים בהם הם מצליחים להתגבר ולחוות רגעי הצלחה מאפשרים להם לצמוח ובפעם הבאה הם יאתגרו את עצמם יותר. אלו רגעים קטנים של אושר עבורם😊 

מזל טוב💜💙❤️⁩

כדי לעקוב אחרינו בפייסבוק לחץ כאן

לקריאת בלוגים נוספים

למציאת מטפל מתאים
^