בלוג קורונה

29/04/2020
מיכל זולר
מיכל זולר
מאמנת אישית / קואוצרית
בלוג קורונה

עידן הקורונה שנחת עלינו כמעט כרעם ביום בהיר, עם הנחיות חדשות ומלחיצות מידי יום, מרגיש כקרקע נפלאה לכתיבת בלוג.

המציאות השתנתה בבת אחת והעמידה אותנו באתגרים בכל תחומי החיים: בריאות, פרנסה, זוגיות ומערכות יחסים. קיים חוסר וודאות בכל תחומי החיים שמשפיע על כולם (בכל העולם).

ובכן , על מה לכתוב?

- על החשיבות לשמור של שיגרה מסוימות כמה שניתן, הכוללת פעילות גופנית-שהיא כה חשובה לגוף ולנפש ותזונה מאוזנת ומסודרת? למרות שאני מסכימה עם זה לגמרי, נכתב על זה כבר לא מעט, ובכלל, למי בא לחשוב על מה נכון לאכול כשסגורים כל היום בבית, ולמי יש כח להרים עצמו מהכורסא מול הטלויזיה...אבל, זו תקופה נכונה לדעת לשלב את הדברים יחד.

- אולי לכתוב על זה שזו תקופה טובה לגבש את כל המשפחה שנמצאת יחד בבית כל היום? ליזום פעילויות כמו משחקי קופסא, בישול משותף, פאזלים ועוד- שוב, אני לגמרי מסכימה עם הרעיון, אבל לפעמים זה קשה לביצוע ועשוי אף להרגיז.אבל, הזדמנות טובה לתת את הדעת על היחסים בין בני הבית, מחד לכבד מרחב אישי ומאידך, למצוא זמן לפעילויות משותפות.

-אולי לכתוב על הזמן הזה שמחייב אותנו עצירה? עצירה מהמרוץ האין סופי של החיים. מרוץ שבו אנו תמיד רוצים להיות במקום הבא, תמיד מרגישים שיש אחר-כך משהוא יותר מעניין, יותר חשוב, תחושה תמידית שהמקום שאנו נמצאים בו הוא לא מספיק חשוב, הוא לא הדבר האמיתי. ואז כוח עליון (שהוא בעצם ווירוס קטן) מאלץ אותנו לעצור ולהיות בבית בלי אפשרות לצאת. לעצור ולהסתכל על המקום הזה עכשיו ופשוט לנשום עמוק ולהיות פה עכשיו לגמרי. אני מסכימה ומתחברת לזה מעומק הלב, אך זה לא תמיד פשוט ואפשרי ליישום.אבל, הזדמנות טובה ללמוד להעריך את המקום שלנו בחיים ולהיות מוכנים לזוז במקומות שצריך.

-חייבת לציין את אתגר הזוגיות בתקופה הזו- בני זוג שרגילים בשגרה לפגוש אחד את השני לכמה דקות בבוקר וקצת בערב, מוצאים את עצמם יחד 24/7. חלקם עובדים וחלקם לא, עם תפאורה של ילדים מסביב (כל גיל עם האתגרים שלו), ולומר שזה זמן לפתח את הביחד עם המון מתן של מקום גם ללבד של כל אחד וללמוד לכבד את הצרכים של כל אחד. אני מסכימה לגמרי עם האמירות האלה, אבל יש רגעים בתוך סיר הלחץ שזה ממש לא מועיל. לכן, זו הזדמנות טובה ללמוד לחדד את הצרכים בזוגיות של כל אחד מבני הזוג, ולהעצים את הביחד בתוך העומס המשפחתי.

-ותחושת השעמות שאנחנו חווים בתקופה הזו. היינו רגילים להיות במרוץ כל הזמן ופתאום יש לנו הרבה זמן פנוי......ואולי לכן זה הזמן הנכון ללמוד לפתח מיומנויות חדשות ותחומי עניין חדשים.

לסיום, אין פה עצה חכמה אלא רק הסתכלות על הדברים מקרוב, בעיניים יחפות, סקרניות ומיטיבות (כמו של סבתא שמסתכלת על הנכדים השובבים), בלי ציפיות של מה שאמור או עמדה של 'ככה צריך'. למצוא את הדברים החיוביים ולהודות עליהם- מיומנות שכדאי לפתח בכל יום ויום. 

אנחנו לא מורגלים להיות במצב של אי וודאות. זה מצב שמכניס את רובנו לסטרס, אבל החיים מזמנים לנו כל הזמן רגעים כאלה. זה יכול להיות בגדול כמו עכשיו אבל יש המון רגעים קטנים כאלה כל הזמן. אם נביט מקרוב תוך נשימה עמוקה, מה קורה לנו בגוף עכשיו, ונשים לב מה אנו חשים בכל רגע ורגע וזהו.

אני רוצה לסיים בנימה אופטימית. בכל משבר או קושי שאנו נתקלים בו בחיים, ישנן מתנות קטנות בדרך, צריך לחפש אותן, הן קטנות ונחבאות בצידי הדרכים אבל הן שם. חפשו אותן. 

 

כדי לעקוב אחרינו בפייסבוק לחץ כאן

לקריאת בלוגים נוספים

חיפוש מטפל מתאים
^