למה זמן הקורונה, זה בדיוק הזמן להשקיע בניהול קריירה?

09/03/2021
למה זמן הקורונה, זה בדיוק הזמן להשקיע בניהול קריירה?

אתם בטח שואלים את עצמכם, מה זה ניהול קריירה?

הרי קריירה היא לא דבר שאפשר "לנהל" - אנחנו הולכים ללמוד או מתחילים לעבוד, ומשם וממשיכים את הקריירה תוך כדי שזורמים ומתגלגלים – לאן שמסתדר לנו.

ועוד יותר היום, עם הקורונה, כאשר הרבה מפוטרים, ויש חוסר וודאות גדולה בארץ ובעולם בכלל, לא יודעים מה יהיה בהמשך ומתי זה יגמר .... מה יש פה לנהל?

אבל זו טעות גדולה!

הרבה אנשים "זורמים" כך, ואז מגיעים לגיל 30, 40, 50, מגלים שהם מיצו, מרגישים תקועים ולא מצליחים לדמיין איך ימשיכו כך עד הפנסיה... לחילופין, הם יודעים שהם יכולים יותר אבל לא יודעים איך... 

דווקא עכשיו, עם הקורונה, זו ההזדמנות לנצל את פסק הזמן הזה כדי ללמוד דברים שלא היה לכם זמן עד היום, לבחון את הדרך שלכם, מה מתאים לכם אישית, וללמוד איך לקדם ולכוון את עצמכם למקום שאתם באמת רוצים להיות בו.

בשביל זה בדיוק יש ייעוץ בניהול קריירה.

ייעוץ בניהול קריירה מתחלק ל-3 חלקים:

לצעירים – בתחילת הדרך המקצועית, אחרי תיכון או לקראת שחרור מהצבא, המחפשים מה מתאים להם ללמוד: הכוונה מקצועית וייעוץ תעסוקתי.

לאנשים באמצע הדרך המקצועית, שמרגישים שנתקעו ורוצים לכוון את עצמם למקום טוב יותר -  אנשים המחפשים מישהו/מישהיא שמבינים בעולם העבודה ויוכלו לעזור להתנהל בדרך שמקדמת מהר יותר למטרות. מישהו או מישהיא שיעזרו לרכוש מיומנויות לא פורמליות חשובות כמו: התמודדות עם פוליטיקה, קידום עצמי, תקשורת עם אנשים קשים, ניהול המנהלים, הובלת פרוייקטים ועוד: ניהול קריירה וייעוץ קריירה.

לאנשים לקראת פרישה – כשרוצים להמשיך לתרום מהידע והנסיון ומחפשים איך לעשות את זה נכון: הכנה לפרישה.

אז איך בוחרים יועץ/יועצת טוב/ה לניהול קריירה?

1. חשוב למצא יועץ/יועצת שאתם מרגישים נוח איתו/איתה, שיש ביניכם "כימיה". שיחה קצרה יכולה ללמד אתכם הרבה על איך אתם מרגישים עם היועץ או היועצת. יש הרבה יועצים/ות מעולים לניהול קריירה, אבל לא כולם מתאימים לכל אחד או אחת.

2. חשוב שהיועץ/יועצת ת/יכיר את העולם של השכירים וגם את העולם של העבודה העצמאית. עולם העבודה משתנה, ויש היום יותר ויותר אנשים שהפתרון שהכי מתאים להם לקריירה רווחית ומספקת הוא שילוב של עבודה שכירה ועצמאית. לכן, צריך שהייעוץ יוכל לפתוח ולהתאים לכם את האפשרויות והשילובים האפשריים.

3. הייעוץ צריך להביא לכם את הצד ה"רך" יותר של עולם העבודה. עולם העבודה משתנה, והיום, לדעת את המקצוע שלך – זה לא תמיד מספיק. איש מקצוע צריך להבין גם באנשים, בפוליטיקה, בקידום עצמי ועוד. ייעוץ לניהול קריירה שישלים לכם את המיומנויות האלה – יכול להקפיץ אתכם למקומות שלא חלמתם שתגיעו אליהם.

אז מי שהרגיש/ה עד היום תקוע/ה, זה הזמן לנצל את ההזדמנות של פסק הזמן שהביאה לנו הקורונה, ולהגיע מוכן ליום שאחריה. פנו כבר היום לייעוץ לניהול קריירה.

בהצלחה!

כדי לעקוב אחרינו בפייסבוק לחץ כאן

לקריאת בלוגים נוספים

למציאת מטפל מתאים
^