על שיטת NLP ושינויים בחיים

21/03/2021
על שיטת NLP ושינויים בחיים

שנים חייתי בתחושה של "מה זה החיים האלו לעזאזל?" הכל נורא סיזיפי, קשה, משימות, חובות.. לא הייתי מאושרת, אבל חשבתי שככה אני וזהו.

עד שב 2003 פקד אותי משבר רפואי, שגרם לי להעריך פתאום את החיים, להבין שאני אחראית

על החיים שלי ואני יכולה לבחור אחרת, בכל תחום בחיים.

ומכאן לקחתי את החיים שלי בידיים והכנסתי תכנים חדשים: לימודי משחק, לימודי אירידיולוגיה (איבחון דרך קשתית העין) ודרך המסלול החדש שיצרתי לעצמי גיליתי את הייעוד שלי: לגעת בחיים של אחרים ולגרום להם לעשות הבדל, לא לחכות למשבר, אלא לבחור מה ומתי לשנות, להקשיב פנימה, מה מדוייק לי.

במסע הזה של חיי חוויתי טיפול בשיטת NLP ודמיון מודרך ולראשונה בחיי הרגשתי שינויים מיידיים בתפיסת העולם שלי, בהתנהגות, בהרגשה. השיטה הזו נוגעת בשורש הדברים, דרך תת המודע שלנו ולמדתי ורכשתי את הכלים הללו. בעקבות המסע הפכתי משכירה לעצמאית, נישאתי, הבאתי ילד לעולם בגיל יחסית מאוחר ועוד שינויים רבים.

בעזרת שיטת NLP (תכנות מחדש של תת המודע) ניתן להעלות בזכרון אירועים שחווינו בעבר ובעקבותיהם נוצרו טראומות או אמונות מגבילות, שגורמות לנו להתנהל בצורה מסויימת כיום.

לדוגמא: אדם שסובל מפחד קהל, למעשה, חווה בעברו חוויה לא נעימה כשהרצה מול אנשים, או הצביע בכיתה בילדותו וצחקו עליו או שלא הצליח להגיד את מה שרצה ומאותו רגע הוא פוחד לדבר מול אנשים וזה מלווה אותו כל חייו, כי החוויה הזו נצרבה בתת המודע שלו.

בעזרת הטכניקות של השיטה, ניתן ל"נקות" את ההרגשה הלא נעימה מאותה חוויה טראומטית, ולחזק לו את המשאבים הפנימיים שלו (אומץ, ביטחון עצמי, העזה) ובעקבות הטיפול, זה  כבר לא יפעיל אותו בהווה שלו והוא יוכל בחופשיות יותר לדבר מול קהל.

התהליך עצמו נעשה בד"כ בעיניים עצומות, דרך דו-שיח עם תת-המודע, כאשר, בשלב זה, המח מגיע לשלב גלי האלפא, מעין נים לא נים, כלומר המטופל יודע שהוא בחדר מונחה ע"י המטפל, אך גופו ומוחו במצב רגיעה ואז הדברים שמנחים אותו מגיעים ישירות אל תת המודע ומוטמעים בצורה יותר עמוקה.
כל זה גורם לו לשינוי בחיים, לשינוי הרגלים, לשינוי דפוסי חשיבה, להשתחררות מתלות ולהגעה לאמת שלו- למטרה שלו.

מה היתרונות של שיטת NLP?

  • להגיע לשורש הבעיה ומשם לטפל
  • לעקוף את ההגיון, את האגו
  • להכיר את עצמך יותר לעומק
  • לשנות דפוסי חשיבה, הרגלים ורגשות
  • לתת כלים יישומיים לחיי היומיום
  • טיפול אפקטיבי בחרדות, פוביות וטראומות
  • טיפול קצר מועד

לכן, אני מזמינה אתכם להתבונן בחיים שלכם ולבחון מה הגיע הזמן לשנות, לשחרר, לנקות, כדי לחיות את החיים שהכי מדוייקים לכם, מבלי לרצות אף אחד, אלא רק את עצמכם.

כדי להגשים את עצמכם, לגלות בתוככם יכולות ואיכויות שעדיין לא הכרתם ולמצות את הפוטנציאל שקיים בכם.

חשוב לזכור, שבכל גיל אפשר לשנות ואין צורך להגיע למשבר כדי לזוז מהמקום שבו אנו מצויים.

כדי לעקוב אחרינו בפייסבוק לחץ כאן

לקריאת בלוגים נוספים

חיפוש מטפל מתאים
^