מהי EMID - תרפיה בתנועות עיניים?

09/06/2020
מירב לוי
מירב לוי
פסיכותרפיסטית
מהי EMID - תרפיה בתנועות עיניים?

לפני שלוש שנים הייתי פסיכותרפיסטית אינטגרטיבית ותיקה עם נסיון של מספר שנים בעבודה טיפולית במרכז גדול לבריאות הנפש. למדתי והשתלמתי בשיטות שונות ומגוונות, אבל הרגשתי שחסרה שיטה שתטפל מהשורש בקושי של מטופלים שעברו ארועי חיים קשים. לא שיטה שתלמד איך לחיות עם הטראומה, לא שיטה שתלמד איך לנשום לתוכה או לטשטש אותה באמצעות כדורים. פשוט שיטה שתרפא טראומות ביעילות מהשורש. שיטה שתאפשר איכות חיים טובה ובריאות נפשית לאנשים סובלים שחיים עם זיכרונות קשים.

למדתיEMID  - תראפיה בטראומה בתנועות עיניים.

זו שיטת טיפול יעילה וממוקדת, שמאפשרת ריפוי עמוק ויציב במגוון בעיות, החל מבעיות כמו חרדה (מבחינות, נהיגה ועוד), דיכאון, סטרס, כאבים פיזיים כרוניים, תקיעות בקריירה וכלה באנשים הסובלים מפוסט טראומה, עקב אירוע חד פעמי או אירועים קשים שקרו בעברם.

התרפיה הזו, כמו תרפיות רבות אחרות, מתבססת על כך שהבעיות מהן אנו סובלים כיום נגרמות בגלל אירועים שחווינו בעבר, וריפוי של אותם זכרונות יקל ויפתור את הבעיה בהווה.

הרבה אנשים שואלים אותי איך נראה הטיפול, או, מה את בעצם עושה בטיפול?

הטיפול נראה מהצד די פשוט, אני יושבת מול המטופל ומכוונת אותו לאן להזיז את העיניים ובאיזה קצב, תוך כדי עיבוד והתבוננות מנקודות מבט שונות על האירוע או האירועים שעומדים בבסיס הבעיה. אין חובה שהמטופל ידע מראש מה האירוע או האירועים שגורמים לבעיה שלו כיום, בשביל זה אני פה - לעזור למטופל להגיע לזיכרונות הרלוונטיים ולהעניק להם טיפול וריפוי.

במצב בו יש אירוע ידוע שההזכרות בו מעלה תחושות קשות, התנהגויות לא רצויות כגון הימנעויות שונות, עוררות מוגברת, וכדומה, ניתן להעניק לאדם ריפוי מלא לאותו זיכרון טראומטי ולהשלכותיו, על ידי טיפול בתראפיה בטראומה בתנועות עיניים EMID. אחד המטופלים הראשונים הגיע אחרי חמש שנים של דיכאון והסתגרות בבית. כשעזב את המחלקה אחרי 3 חודשים, אמר לצוות ולחבריו באירוע הפרידה בביה"ח: "הטיפול של מירב בתנועות עיניים פתח לי את העיניים ואיפשר לי לצאת מהדיכאון לחיים חדשים."

 

למציאת מטפל/ת לחץ/י כאן

כדי לעקוב אחרינו בפייסבוק לחץ כאן

לקריאת בלוגים נוספים

חיפוש מטפל מתאים
^