מתי הזמן הנכון לשינוי?

30/03/2021
דר' ענבל לוסטיג
דר' ענבל לוסטיג
פסיכותרפיסטית
מתי הזמן הנכון לשינוי?

"כולם אומרים שאני צריך להוריד את הראש ולהישאר במקום. אני מרגיש שאני לא מסוגל", במילים אלה פנה אלי יואב (בן 42, עובד בחברת הייטק).

כשביקשתי להבין ממנו למה הוא מתכוון, הוסיף: "אני כבר למעלה מ-5 שנים נמצא בתפקיד הנוכחי שלי. בחודשיים האחרונים אני מרגיש שאני נחנק ולא מסוגל להישאר. אבל התקופה הזאת עם חוסר היציבות שבה, מפחידה את כולם וגם אותי ואני לא בטוח שעכשיו זה הזמן לנסות ולחפש תפקיד חדש או אולי אפילו חברה חדשה לעבוד בה."

כשניסינו להבין ביחד מה הגורמים שמובילים לתחושת המחנק, שהופכים את העבודה לבלתי נסבלת עבור יואב, השתתק יואב, חשב ואחרי דקות אחדות הוסיף: "זאת התחושה שמה שאני עושה לא באמת משנה. לא בגלל שאני עושה עבודה לא טובה, אלא שהתחום שאני עובד בו פשוט לא כזה חשוב בעייני".

כשביררתי ממתי מרגיש את התחושה הזאת לגבי עבודתו אמר יואב: "בהתחלה שרק נכנסתי לחברה היה לי חשוב להוכיח את עצמי, להראות שאני עובד איכותי ולא אחד שאפשר להחליף אותו בקלות. הוכחתי את זה, הפכתי לעובד מוערך בחברה, קיבלתי בונוסים והערכה מהבוסים שלי, אבל עכשיו שאני מרגיש כבר מספיק חזק בתחום ובחברה שלי, עולות המחשבות שאני צריך למצוא מקום אחר. את יודעת מתי באמת התחזקה בי התחושה? כשהבן שלי נולד. אני חושב כל הזמן על זה שאני רוצה שהוא יהיה גאה בי".

אז מה עושים במצב כזה כמו של יואב, עם תחושה שהעבודה או התחום בו אתם עובדים כבר לא מהווה מספיק אתגר ומקור לגאווה בשבילכם, אבל אתם לא בטוחים שעכשיו זה הזמן המתאים לשינוי? תקופה כמו זו שאנחנו מצויים בה היום, מזמינה גמישות ויצירתיות ובעיקר פתרונות מותאמים למצב האישי של כל אחד מכם.

דבר ראשון, מתחילים לחפש כדי להבין במה מתאים לכם לעסוק בשלב הזה של החיים - זה יכול להיות בתחום אחר או בתפקיד אחר, זה יכול להיות אחרי שתלמדו קורס בתחום חדש ויכול להיות שבשלב הראשון יהיה נכון להישאר בתוך מקום העבודה הנוכחי ולחפש מתוך מקום העבודה. 

הקדשת תשומת לב וחיפוש אחר מקום שמדויק לכם להיות, מתוך הקשבה לצרכים ולרצונות שמיוחדים לכם, תאפשר לכם לשמור על ביטחון תעסוקתי בלי להזניח את הצרכים והרצונות שלכם להתקדם ולהתפתח.

אם גם אתם כמו יואב מתקשים להבין את הרצונות והצרכים שלכם או אולי מפחדים להקשיב להם כי הם שונים ממה שאומרים לכם מסביב, אני מזמינה אתכם לפנות לייעוץ והכוונה.

ביחד נמצא את הדרך שמתאימה לכם.

כדי לעקוב אחרינו בפייסבוק לחץ כאן

לקריאת בלוגים נוספים

למציאת מטפל מתאים
^