"מפשילים שרוולים" – בדרך למציאת עבודה

16/06/2021
"מפשילים שרוולים" – בדרך למציאת עבודה

לפי נתוני משרד הרווחה, נכון להיום רק שליש מבין אלו שהוצאו לחל"ת בעקבות הקורונה, חזרו לעבודה. שני השלישים האחרים – עדיין בבית במצב המתנה...

עולם התעסוקה, המצוי בהשתנות מתמדת, קיבל דחיפה נוספת מכיוון הקורונה והשלכותיה. ארגונים חווים זאת כטלטלה אך גם כהזדמנות להיפטר משומנים מיותרים ולהתייעל. חלקם עוברים לעבודה חלקית מרחוק, מייצרים פלטפורמות חדשות לתקשורת עם עובדים/לקוחות/ספקים. העולם שעצר מלכת, זימן לכולנו אפשרות לבחון האם אנחנו במקום הנכון לנו, תעסוקתית? אישית?

רבים מצאו עצמם ללא תעסוקה, ללא הכנה מראש. הם היו בטוחים שמקום עבודתם שמור להם לשנים רבות, לא תכננו להיות במצב שבו הם נזקקים לעבודה – כשבחוץ, איך נגיד, קצת קר..

מי שמחוסר עבודה בעת הזו נדרש למנות גדושות של אופטימיות, חיוניות, פרו-אקטיביות וזאת גם במצבים מורכבים הנובעים מהיעדר שכר, אי וודאות, לחצים מהבית ותחושת ערך מופחתת.

המושג "עובד חיוני" פגש בחודשים האחרונים את הדימוי העצמי והמקצועי, והוא ללא ספק מעלה שאלות הן באשר לתחושת התרומה והתועלת שאדם מביא לעבודתו, והן באשר לתחושת הערך העצמי שמאותגרת סביב אירועי החזרה לעבודה – "אותו החזירו לעבודה ואותי לא...." , "עליה לא ויתרו ונלחמו שתחזור ועלי ויתרו בלי בעיה..."

פעמים רבות גם הדרך שבה בחרו מעסיקים להיפרד מעובדיהם היא לא פחות ממבישה. מטופל שלי סיפר לי היום איך נתנו לו להבין לבד שההעסקה שלו הסתיימה – לא עמדו איתו בקשר לאורך התקופה, נמנעו מלשוחח איתו ולבסוף הגיעה הצעה "ידידותית" שיחפש מקום חדש. אז כאן, בנוסף לכל, גם מתווספת תחושת עלבון צורב.

המשבר שאנחנו נמצאים עדיין בעיצומו, מייצר יותר מתמיד שוק של מעסיקים – מעט משרות נפתחות, הגיוסים הצטמצמו באופן ניכר, הפעילות המשקית נמצאת בהאטה ואיתה גם הצורך בעובדים חדשים.

אז מה ניתן לעשות?

 1. לדייק לעצמך מה את.ה מחפש.ת, מה התפקיד המתאים לך
 2. למקד את הערך המוסף שאת.ה מביא.ה איתך לשוק התעסוקה
 3. לקחת אחריות על התהליך: לצאת למסע שמטרתו היא מציאת עבודה!
 4. לקום כל בוקר בשעה מוקדמת וקבועה, להתארגן ולהסתדר ולהתיישב ליום עבודה מתוכנן.
 5. לעדכן את קורות החיים כמסמך ורסטילי שיכול להיות מותאם לסוגים שונים של תפקידים
 6. להיפגש עם כמה שיותר אנשים ולבחון אפשרויות להרחבת הנטוורקינג
 7. לא לצפות שאנשים ימצאו לך עבודה! המטרה היא לייצר הזדמנויות לקשרים ופתיחת דלתות
 8. רשתות חברתיות!! ובעיקר לינקדאין מעודכן
 9. חיפוש אחר משרות לא רק באתרים אלא גם באופן אקטיבי דרך כניסה לאתרים של חברות רלוונטיות והגשת מועמדות דרכן.
 10. להסכים "להתפשר" על רמת תפקיד ושכר בשלב הראשוני – בבחינת "הכנסת רגל בדלת"
 11. התנדבות!!! דרך מצויינת להיכרויות עם אנשים שלא היית מכיר בדרך אחרת, כמו גם חיזוק תחושת הערך באמצעות נתינה למי שזקוק לכך.
 12. פעילות ספורטיבית – חלק בלתי נפרד משגרת היום שתורמת לבריאות הנפש.
 13. להיעזר באנשי מקצוע – אם את.ה מדוכדך, לא מצליח להתרומם, זקוק לעידוד ותמיכה, או להכוונה תעסוקתית שתסייע לך לדייק את החיפוש ותכין אותך לראיונות, מרכזי הערכה וכו', שווה להשקיע בכך כדי למקסם את סיכויי ההצלחה.

כדי לעקוב אחרינו בפייסבוק לחץ כאן

לקריאת בלוגים נוספים

חיפוש מטפל מתאים
^