הפרחים כשער לצמיחה אישית - ראיון עם צופית רוזן

31/08/2021
הפרחים כשער לצמיחה אישית - ראיון עם צופית רוזן

ראיון עם צופית רוזן. צופית אוהבת אנשים, אוהבת פרחים ואוהבת כשזה מתחבר יחד. עוסקת בפרחים ומשתמשת בהם כדי לעזור לאדם להתחבר לעצמו, לכוחות הפנימיים שבו, לשמחה הפנימית. עובדת כבר 5 שנים בבית חולים ו-12 שנים מלווה אנשים בתהליכי צמיחה והתפתחות.

למה דווקא פרחים?

כי הם חלק מהטבע, היופי של הטבע. הם מעצימים את היופי הפנימי שלנו ומחברים למקום הטבעי, ההרמוני והמאוזן שלנו. יש להם השפעה אנרגתית המשפיעה על הנפש ועל הגוף.

זה משחרר אותנו מחסמים ועוזר לנו לפרוח.

תגידי קצת מה קורה, איך זה קורה...?

העבודה עם הפרחים זו עבודה שמתאימה לאנשים שרוצים שינוי, רוצים לזוז למקום טוב, רוצים לפרוח ומוכנים להרפות, לשחרר ולנוע.

לא כולם רוצים לזוז למקום טוב יותר?

תאורטית כן, אבל לא תמיד. באחת הקבוצות שאני מלווה של נשים חולות, ניגשה אלי אחת המשתתפות. אנחנו נפגשים 12 מפגשים. היא נגשה אלי במפגש השמיני ושיתפה אותי שהיא הבינה שהיא לא רוצה לשחרר את המחלה שלה. בעצם, היא לא רוצה שינוי. צריך אומץ להגיד אבל גם צריך אומץ לרצות לעשות שינוי, לעבור תהליך. לתהליך של צמיחה אישית ומודעות צריך אומץ לראות, להתבונן ולקחת אחריות ולשנות.

מה זה שונה מרוב התהליכים שאדם עובר?

בתחום של העבודה עם הפרחים יש אפשרות לעשות את התהליך עם שילוב של עבודה מודעת או לא. אפשר לתת לפרחים לעשות לתת מודע תהליך ולדבר איתו דרך הפרחים. מצד שני, בעבודה מודעת החלק של הפרחים תומך ועוזר בתהליך, מקל על ההתמודדות, על קבלת האמת. הפרחים מרככים, מכניסים הכלה וחמלה ועוזרים לנו להיות במקום חיובי ולא במקום שיפוטי ביקורתי.

העבודה איתם מעבירה אותנו תהליך. זה כלי מדהים שיכול להיות כלי מודע או לא מודע. דרך האנרגיה ניתן לשנות אנרגיה. מחשבה, רגש, תחושה, בני האדם – הכל זה אנרגיה. לכן אפשר לעשות שינויים מאוד משמעותיים גם עם החלק הלא מילולי שלנו.

למי זה מתאים?

לכל מי שרוצה להרגיש טוב יותר ואוהב פרחים.

מה את פוגשת יותר? נשים או גברים? מבוגרים או צעירים?

בעיקר נשים. מעט גברים - רק אמיצים ופתוחים או גברים שמגיעים לקבוצת פרחים כחלק מתהליך הטיפול בבית החולים: פוסט טראומה, מחלות פסיכיאטריות וכו'... זו הזדמנות להחשף לעוצמה ולכוח של הפרחים.

איך מתנהל המפגש?

התהליך יכול להתקיים בקבוצה או פרטני.

פרחים הם כלי שאינו מאיים וגם לא מחייב לדבר, ברכות ובעוצמה שלהם הם עוזרים לנו לעבור תהליך ולצאת מתקיעות, מכאב לצמיחה ופריחה.

על פי המטרה של האדם ומצבו אני מתאימה את התהליך.

חשוב לציין – השימוש בשזירת פרחים ככלי לשיפור איכות חיים, נבדק במחקר רפואי על ידי פרופסור עמיטל בבית חולים שיבא , במחקר שנערך עם 61 חולות פיברומיאלגיה במשך חצי שנה, ונבדקו על ידי שאלונים מדעיים מתוקפים: רמת כאב, איכות חיים ושינה, רמת מוטיבציה, רמת דיכאון וחרדה ובכל המדדים היתה הטבה מובהקת. היום כבר יש מרחב טיפולי על ידי פרחים בבית החולים לטיפול במחלות ראומטיות ופיברומיאלגיה.

כאשר אדם חווה חוויות לא נעימות הן יוצרות מטענים ומשקעים ולא לכולם אנו מודעים, אך הם מאוחסנים בתוכנו. המגע עם פרח הצבע הריח הצורה והמרקם יחד עם היצירה משפיעים על מקום החוויה ומאפשרים לשחרר ולהטיב ולהיטען באנרגיה טובה יותר.

התהליך מתאים לכל אדם שרוצה שינוי, שרוצה לצמוח ולהתפתח, שרוצה להטיב עם חייו. הטבע והפרחים תומכים באדם ועוזרים לאדם להתחבר לכוחות הפנימיים, למקור, לאיזון והרמוניה.

"כי האדם עץ השדה"

בפגישה אפשר לשלב שזירת פרחים או תמציות אנרגטיות של פרחים שתומכים בתהליך.

יש מטופלים שמעונינים בשזירת פרחים ולצאת עם סידור פרחים הביתה, ויש שמעדיפים רק תמציות.

חשוב לציין ששזירת הפרחים איננה שזירה של קורס שזירת פרחים, אלא דרך שזירה התומכת בתת מודע והינה אינטואיטיבית ולעיתים מכוונת מטרה.

השימוש בתמציות – מעניק תמיכה, שחרור, הטענה באנרגיה טובה ואיזון מחדש.

מומלץ להגדיר מה מטרת הטיפול, מה תרצה להשיג בתהליך וכך ניתן להיות מכוון מטרה. והפרחים יתמכו ויקלו על הדרך. את המטרה ניתן להגדיר יחד במפגש הראשון.

לדוגמא, מטרות שאנשים ביקשו להשיג בתהליך:

רוצה שינוי בחיים, משהו עוצר אותי

רוצה לשפר את המערכות יחסים שלי בבית

מאוד ביקורתית וקשה עם עצמי

סובלת מכאבים/ מחלה ורוצה לשפר את הרגשתי

רוצה להכניס יותר שמחה לחיים

אני לקראת שינוי...  תחושת פחד וחוסר ודאות.

איך מגיעים לטיפול כזה?

יוצרים קשר דרך הכרטיס בסאמבאדי, מצלצלים וקובעים פגישה.

עיקר האנשים מגיעים אחרי ששמעו מחברים שזה עזר להם מאוד, או מאחות בבית חולים שהמליצה להם, או אוהבים פרחים, נחשפו לאתר שלי וזה דיבר אליהם.

כדי לעקוב אחרינו בפייסבוק לחץ כאן

לקריאת בלוגים נוספים

למציאת מטפל מתאים
^