מהי שיטת NLP וכיצד היא פועלת?

18/02/2021
מהי שיטת NLP וכיצד היא פועלת?

ליבי (שם בדוי) בת 15, תלמידת תיכון, הגיעה אליי עקב חרדה ממבחנים.
לפני כל מבחן היא מפתחת תסמינים של לחץ בחזה, דפיקות לב מואצות, מחשבות של חוסר 
הצלחה וחוסר שינה. ובעת המבחן עצמו, למרות שמקדישה זמן רב ללמידה, היא נתקפת פעמים רבות במצבים שאינה מצליחה להתרכז וחווה בלאק אאוט.

במפגשים אצלי בקליניקה, עלה מתת המודע שלה זכרון של כשלון במבחן. ליבי הבינה, שהחרדה שלה נוצרה כתוצאה מחוויה לא נעימה שחוותה בעת מבחן במתמטיקה בשנה שעברה, כאשר לא הצליחה להתרכז בעת המבחן וקיבלה ציון נכשל.

מאותו הרגע, תת המודע שלה צרב את החוויה הזו ובכל פעם שהיא לקראת מבחן, עולה בה הרגשת הפחד מכשלון, תחושות גופניות של לחץ ועוד.

 

כך מנהל תת המודע של כולנו את חיינו וגורם לנו להיעצר, לפחד, להימנע וכל זאת עקב חוויות עבר שחווינו.

פה מגיעה שיטת NLP, שמטרתה לאבחן דרך תת המודע, את הסיבה לחרדה, לשחרר את החרדה, לחזק את החוזקות שלנו ולהמשיך לכיוון המטרות שלנו בחיים.

המושג NLP, הינו ראשי תיבות של NEURO LINGUISTIC PROGRAMMING
ובעברית: ניתוב עצבי לשוני = תכנות מחדש.
השיטה טומנת בחובה טכניקות רבות, אשר בעזרתן ניתן לתקשר עם תת המודע, כאשר המונחה בעיניים עצומות מודרך ע"י המנחה להיזכר בעברו במקרים בהם חווה חוויה שקשורה לדבר שממנו נמנע או סובל כיום.
בנוסף, הטכניקות הללו מחזקות את המשאבים הפנימיים: אמונה עצמית, ביטחון עצמי, אומץ, קלילות, רוגע ועוד, כדי שהאדם יוכל בעזרתן להשיג את המטרה שלו.

התהליך הינו קצר, לרוב בסביבות 12 מפגשים בממוצע, לעיתים, מס' מצומצם של מפגשים, הכל תלוי בנושא המטופל, בקצב השחרור וההפנמה של האדם.

 

ובחזרה לליבי, הנחיתי אותה למצוא בזכרונה אירועים שבהם השתמשה ביכולת של אמונה בעצמה בתחומים אחרים בחייה, ואת ההרגשה העוצמתית שהרגישה בהם, רתמנו לטובת נושא המבחנים.
כעבור 8 מפגשים היא עברה בהצטיינות וברוגע מבחן במתמטיקה.

 

אז אם אתם סובלים מחרדה כלשהי, הימנעות, רצון לשינוי ואינכם מצליחים לשחרר את הפחד ולהגיע למטרות שהצבתם לעצמכם, אתם מוזמנים לתאם פגישה ולמקסם את החיים שלכם.

 

למציאת מטפל לחץ/י כאן

כדי לעקוב אחרינו בפייסבוק לחץ כאן

לקריאת בלוגים נוספים

למציאת מטפל מתאים
^