יום לפני ליל הסדר...

28/11/2021
יום לפני ליל הסדר...

פסח בכלל וליל-הסדר בפרט הוא חג מסורתי ומשפחתי, בו כולנו קוראים בהגדה משותפת אבל הרי כל משפחה פיתחה גם מסורת פרטית משלה.

השנה, הסגר כופה עלינו סדר מסוג חדש, בהשתתפות בני-הבית בלבד. לרבים מאיתנו זו אולי ההזדמנות הראשונה בחיים לערוך סדר בעצמם, מתחילתו ועד סופו. אני מזמינה אותכם לקחת את ההזדמנות הזו ולחשוב איך ומה אתם רוצים לעשות. מה תרצו לשמר? מה תרצו לשנות?

יחד עם כל מה שנמנע מאיתנו, הסגר הזה מייצר הזדמנות נדירה לחוש חירות בתוך הבית, הפעם יש לנו חירות מלאה לבחור איך לחגוג!

מה אני מציעה?

  • נסו להכין לפחות מאכל אחד מסורתי שאתם נוהגים לאכול בחג. גם אם הדג או הקניידלעך לא יצאו בדיוק כמו של אמא או סבתא, הרי שעצם הניסיון שווה התלהבות – על האומץ לנסות, על היוזמה, על המאמץ שהשקענו.
  • עם הילדים הצעירים – אפשר להכין ברכות לסבים ולסבתות ולבני-המשפחה האחרים. כדאי לחשוב יחד עם הילדים: אם היינו נפגשים איתם בחג, מה היינו מאחלים להם? מה הם היו מאחלים לנו? מה אנחנו מאחלים לעצמנו?
  • יש לכם מתבגרים בבית? התייעצו איתם איך הם רוצים לחגוג – מה חשוב להם שיהיה בארוחת החג? מה הם לוקחים על עצמם להכין?
  • כדאי ליצור אווירת חג, בהתאם להעדפות שלכם – אפשר להשמיע מוסיקה, לערוך שולחן עם מפה וכלים חגיגיים – בכל אלה ניתן לשתף גם את הילדים, אפילו הצעירים שבהם יכולים להשתתף בהכנות.
  • התלבשו יפה לקראת הארוחה, כמו בערב-חג רגיל, בו אתם מארחים או מתארחים. אתם יחד עם האנשים הקרובים לכם, יש לכם בריאות טובה וארוחה על השולחן, אלה סיבות מעולות לשמוח!
  • כשתשבו לארוחה, פרגנו לעצמכם על היוזמה ועל הביצוע. הדליקו נרות, תעשו "לחיים" – וכמובן, תוכלו לקרוא את ההגדה או לשיר את שירי החג גם עם אחרים מרחוק, בשיחת-וידאו, ווצאפ או בזום.

 

מאחלת לכם בכל לב חג חירות שמח

שלכם,

סיגל

 

כדי לעקוב אחרינו בפייסבוק לחץ כאן

לקריאת בלוגים נוספים

חיפוש מטפל מתאים
^