רותי מהקאנטרי

19/01/2020
מיכל זולר
מיכל זולר
מאמנת אישית / קואוצרית
רותי מהקאנטרי

רותי ואני מכירות שנים, היא הגיעה אלי לסטודיו ,לשיעורי פלדנקרייז בהמלצת חברה. אישה נחמדה כבת 65 , מגיעה בדרך כלל עם בעלה, מתמידים. יום אחד סיפרה לי שאבחנו אצלה פרקינסון. סיפרה אך לא האמינה, זה לוקח זמן לעכל את הבשורה. תארה את התחושה כמו פצצה שמתקתקת בראשה עם תהיה מתי תתפרץ בשיאה.

זה לקח קצת זמן, עד שהחלה להרגיש מגבלה בתנועה, ובעיקר חוסר שווי משקל שהוביל לחרדה. חשתי את המועקה שלה, ויעצתי לה לבוא אלי לטיפול פרטני בפלדנקרייז שנמצא יעיל מאד בטיפול עם התופעות הפיזיות.

רותי מגיעה אלי מאז, מידי שבוע לטיפול פיזי מלווה בשיחות על מצבה שהולך ומידרדר , על הקשיים בהתמודדות שלה ושל הסביבה שחווה את המצב החדש כטראומה לפעמים יותר ממנה.

מגבלה פיזית, איננה רק מגבלה פיזית, היא כרוכה בהתמודדות נפשית, רגשית ומחשבתית של האדם ושל סביבתו הקרובה. התמודדות מאתגרת ולא פשוטה .

מתוך עבודה של שנים רבות כפזיוטרפיסטית ומורה לפלדנקרייז אני מכירה מקרים רבים מקרוב ומשלבת את הידע הזה עם האימון בו אני מלמדת כלים פרקטיים קלים ליישום איך להתמודד בצורה טובה יותר עם המגבלה- להסתכל עליה באופן אחר מיטיב יותר. ללא שיפוטיות ,רגשות אשם וקורבנות.

מצד אחד אני אמפטית וסבלנית (שזה קריטי! במקרה של פרקינסון) התנועות נעשות מאד איטיות והנטייה הטבעית של כל אדם היא קצת לזרז ואז "לעזור" למשוך בעדינות. אלה הדברים שמגבירים את הסימפטומים ולכן הידע הרפואי לגבי המחלה הוא חשוב והכרכי לטיפול יעיל , אני גם לא "מרחמת" ולא "מוותרת" –היא עוזרת לי להחזיר את הציוד שהשתמשנו בו למקומו, מתלבשת לבד, כל אלה מעניקים לה בטחון עצמי וכוח, תחושת עצמאות ואמונה ביכולות שלה.

על פי התורה הבודהיסטית החיים רצופים בקשיים – מחלות, תאונות ועוד...  שלא תכננו ולא ציפינו להם, זה ה"ככה זה" של החיים, הנקודה הקריטית היא המפגש שלנו עם המקומות האלה- היחס שלנו אליהם, את זה ניתן לשנות וזה עושה את כל ההבדל.

מצבה הפיזי של רותי במשך השנים מדרדר (לשמחתנו לאט) זה טבעה של המחלה.

יחד עם זאת היא ובעלה ממשיכים ללכת להופעות, הרצאות וסרטים שהם כל כך אוהבים , היא לא מתביישת לבקש עזרה כשצריך ולא סוחבת איתה את האשמה לכל מקום.  היא חיה חיים מלאים, בתוכן, בחברים ומשפחה ללא כעס, קורבנות ומירמור ואפילו עם תחושת הודיה והוכרה בלב.

כדי לעקוב אחרינו בפייסבוק לחץ כאן

לקריאת בלוגים נוספים

חיפוש מטפל מתאים
^