ללכת לישון

22/06/2020
עפרה חן-לוי
עפרה חן-לוי
מטפלת בהבעה ויצירה
ללכת לישון

הוא שוכב במיטה, עיניו כבר עצומות והגוף מתחיל להרפות, השינה כבר מתפשטת באיברים ואז כמו עולה המסך וכל הפחדים נגלים מול עיניו- הוא מזנק בבהלה, צועק, בוכה לא רוצה לישון. אם היה אפשר פשוט לדלג מעירות לשינה, כמה קל היה. כבר שנים שהוא ככה לא מוותר. ואני איתו, קצוות עצביי כבר רוטטים, אני עייפה וכועסת. כל יכולות ההכלה, המודעות והרוגע לאט נעלמים מגופי ונשארת רק מצוקה ואשמה. אשמה על הפחדים שלו שלא הצלחתי לפתור עבורו ואולי אשמה שאני חלק מהסיבות להם. ואיפה אמא שתבוא כבר להרגיע את כל זה? אה.. אני האמא...

הרבה מאיתנו כהורים וגם כילדים שהיינו, זוכרים ומכירים את הפחד הזה כשהאור נכבה וצריך להיפרד מהיום, מאמא או אבא, וכל ה׳מפלצות׳ מגיעות. תגידו: "קרה לכולנו" או "יעבור עם הגיל", וזה נכון ברוב המקרים, אולי בכולם. יחד עם זאת, כשזה נמשך לאורך זמן והילד גדל ועדיין לא הצלחנו במעבר הזה וכל יום הוא התמודדות מתסכלת, אז ממש לא משנה עכשיו שעד החתונה זה יעבור כי עכשיו כבר נגמר הכוח.

לכל ילד או ילדה יש את הסיפור שלו עם הפחד להירדם. זה קשור כמובן לאישיות ולסיטואציות חיים שונות שכל ילד חווה, שמשפיעות וגורמות לפחדים להופיע; ולכל הורה יהיו דרכים שונות להתמודד. 

אני מצידי עשיתי תהליכים פנימיים וחקרתי את פחדיי ,שאלתי את עצמי כל מה שאפשר עוד לשאול, אבל עם הזמן הבנתי שלקחתי על עצמי את כל האחריות. כל הפחד עליי. אם רק היה אפשר שניקח מילדינו את פחדיהם והם יוכלו להמשיך בחייהם, אבל לא. כמו שלא כל הפחד יכול להיות רק עלי, כך גם הכוח להתמודד איתו - זה גם כוחו שלו.

לילה אחד שאלתי אותו- "תרצה לצאת למשימה?" הוא חייך, הילד שלי אוהב משימות, יש להן שלבים ברורים, יש נקודות שצוברים, ופרס שמוכיח שעמדת בהן. היום המשימה היא להצליח להירדם עד השעה שנקבע יחד. "אני איתך כל הזמן, אנחנו נעשה את זה יחד. כשתצליח תקבל כוכב, ואחרי חמישה כוכבים תקבל תיבת אוצר קטנה (מדבקה) ואחריה מתנה קטנה (אמיתית)".

המדבקה היתה כלי, לא הדבר עצמו. עברנו מסע כדי להטעין את ׳הכוכב׳ הזה באור, זה לא סתם פרס. זכינו בו. היא שמרה עלי, נתנה לי גבולות בזמן והחזיקה את שנינו מכווני מטרה.

והפעם זה עובד. הענקתי לו את הכוח של ׳הכוכבים׳ והוא בחזרה נתן לי מתנה גדולה- הרפה את גופו ונרדם.

כדי לעקוב אחרינו בפייסבוק לחץ כאן

לקריאת בלוגים נוספים

למציאת מטפל מתאים
^