להרגיש כמו שחקן ספסל ולחשוב כמו גיבור על

01/06/2021
להרגיש כמו שחקן ספסל ולחשוב כמו גיבור על

השבוע נפגשתי בקליניקה עם ספורטאי אהוב שאני מלווה תקופה ארוכה, שידע עליות וירידות והעונה שחלפה הייתה מאתגרת מאוד עבורו. הוא בילה הרבה שעות על הספסל וראה מעט דקות במשחקים, אבל לזכותו יאמר,שהצליח לשמר אנרגיה טובה ומוטיבציה, כי ככה הוא כזה שיודע לעבוד קשה עבור החלומות והמטרות. להחזיק מוטיבציה גבוהה מאימון למשחק למרות הקושי זו משימה שמצריכה הרבה מאוד אנרגיה, מאמץ, תשוקה, מיקוד ובעיקר - למה? (עם קמץ)

השבוע כשנפגשנו הוא אמר לי:

״את יודעת יש משהו מאוד שונה בתקופה הזאת, זה לא ברור זה לא מובן, אני מרגיש גם באימונים כמו שחקן ספסל. אני אפילו לא יודע איך לתאר את מה שאני מרגיש וחושב."

זה הפיל לי אסימון לגבינו, כולנו.

להרגיש כמו שחקן ספסל ולחשוב כמו גיבור על, מי לא מכיר את ההרגשה הזו בלהיות לא מרכזי? בימים אלו כשהתמונה עדיין לא בהירה, רבים מאיתנו מרגישים "לא לגמרי" במשחק של החיים. העדר השיגרה מפריע לנו להביא את הכי טוב שלנו. אבל בואו נשאיר את הקורונה בצד, היא עבורינו שיעור חשוב באורך רוח, התבוננות וסבלנות. כמה פעמים ביום חולפת בכם ההרגשה והמחשבה שאתם לא מספיק מרכזיים, משמעותיים, ממשים את עצמכם, בעבודה, בזוגיות, במשפחה, בספורט, במאין המתנה?

החוויה של שחקן ספסל מוכרת מאוד להרבה ספורטאים. להתאמן, להשקיע,להגיע למשחקים ולתחרויות ולא לראות משחק, לא לקבל הזדמנות. אתם מבינים כמה תסכול יש בחוויה הזו? ההמתנה להזדמנות, אי הוודאות, שמירה על רמת מוכנות גבוהה הנדרשת ועוד.. כל אלה מקשים עד מאוד על שמירת מוטיבציה, ריכוז ומוכנות לרגע הזה שתנתן הזדמנות, למאני טיים. את הספורטאים שאני מלווה ועובדת, אני מכינה לכמה עקרונות מאוד חשובים:

״כשאת.ה על הספסל מצופה ממך להיות נוכח בכל רגע במשחק, להתרגש, להשתדל, את.ה על הספסל אבל שפת הגוף שלך והראש לגמריי שם, במשחק."

דמיינ.י 

דמיין שאתה גיבור-על שמחכה להזדמנות היחידה שלו להציל את המצב- ככה תרגיש, כזה תהיה.

שחקן ספסל שחושב ומרגיש כמו גיבור על, כמו השחקן שעליו אתה חולם ושכמוהו אתה רוצה להיות.

גיבור על שרק מחכה לרגע הנכון.

מ- המתנה ל-מתנה.

 

ככה פשוט כמו גיבור על.

 

לחיפוש מטפל, לחץ/י כאן

כדי לעקוב אחרינו בפייסבוק לחץ כאן

לקריאת בלוגים נוספים

חיפוש מטפל מתאים
^