איך למצוא מטפל ביום שאחרי הקורונה?

16/06/2021
איך למצוא מטפל ביום שאחרי הקורונה?

החרדה הקיומית המתלווה למשבר נותנת את אותותיה במספר חזיתות. החרדה הכלכלית, החרדה הבריאותית, החרדה המשפחתית, החרדה הזוגית, החרדה האישית, החרדה התעסוקתית, והחרדה הכוללת מחוסר הוודאות.

כאשר המשבר יחלוף תתחיל התמודדות נוספת עם המצב החדש שנוצר.

יש כאלו שיגידו: "תודה לאל, זה עבר אני בריא וכל משפחתי בריאה", יש שיגידו "שמתי את חיי על hold וכעת אני יכול להתפנות לטיפול בעצמי".

כאן מתחיל מסע מסוג אחר. מי שהיה בטיפול וירצה להמשיך יכול לחזור למטפל שלו. מי שלא היה בטיפול ורוצה להתחיל טיפול כיוון שהוא חש שאינו יודע מה עליו לעשות עם כל השינויים שהתרחשו בחייו במהלך משבר הקורונה, יצטרך לחפש מטפל. איך הוא יעשה זאת? איך יבחר מטפל? איך ידע שמטפל שבחר הוא טוב עבורו?

אתר סמבאדי  ySomebudd

אתר זה מתכלל את כל סוגי המטפלים והטיפולים, אך כיצד לעשות את הבחירה המותאמת בתוך האתר?

באתר, יש אפשרות לענות על שאלון ויש אפשרות להקליד מילות מפתח. החיפוש מוביל את המחפש למגוון מטפלים ושם ההחלטה יכולה להיעשות על-פי קריטריונים של מיקום, מחיר ואז כניסה לכרטיס של המטפל וקריאה אודותיו. יש לבדוק לעומק מה יכול להתאים ומה לא. אפילו ניתן להתקשר ולשאול על הבעייה ולהחליט לאחר שיחת הטלפון.

השאלות המתלוות יכולות להיות: האם עשיתי את הבחירה הנכונה? ואיך אדע אם כן? שאלה רלוונטית והגיונית. אולי אפשר לנצל את האופציה של התנסות בשיחת זום או ווטצאפ, עם מי שנראה לי. אם התחושה שיש לי, המטופל, מישהו שאני מתחבר אליו, מרגיש שיש לי כימיה איתו, ונראה לי שהוא מבין על מה אני מדבר עשוי לשמש כפרמטר לבחירה. התחושה של ההתאמה לעיתים מתחילה בתחושה של נוחות. ולאחר הסינון הזה יכול ללכת על מפגש אישי.

חיפוש מטפל היא משימה בפני עצמה ויש לה חשיבות לגבי הצלחת הטיפול.  כמו בעולם הדייטים, כל מפגש אישי אנושי מייצר כימיה המשפיעה על איכות הקשר, ועל הצלחת הטיפול.  יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי "המפגשים הראשונים" יהוו את ההחלטה האם להמשיך או לא. 

תחושת נוחות מול המטפל, האם הגישה שלו שיפוטית? האם ניכר שיש לו ידע לקשיים שאני מעלה?  על המטופל לא לחשוש. כל שאלה לגיטימית אל המטפל בנוגע להכשרה לידע ולהצגת תעודות. תחושת הביטחון והמרחב שנוצר בטיפול מהווים קרקע בטוחה וחשובה להמשך.

אם המטופל מרגיש תקוע בטיפול, שהטיפול לא עונה על מה שהוא מבקש, ולא מרגיש שהטיפול עוזר לו, רצוי לשתף תחושות אלו עם המטפל ולבדוק מה הם הגורמים לתחושת התקיעות.

קורה שהבחירה לא הצליחה. כלומר, הטיפול לא הביא לתוצאות להם המטופל קיווה. אפשר לנסות מטפל אחר או גם שיטת טיפול אחרת.

לסיום, הדבר שחשוב לזכור: על המטפל חלה חובת סודיות על פי החוק. למעט, מקרים בהם קיימת התעללות בקטינים או איום על החיים. כך שכל המידע אותו תשתפו יישאר בין קירות החדר ויש שמירה על הפרטיות שלכם. 

 

למציאת מטפל

כדי לעקוב אחרינו בפייסבוק לחץ כאן

לקריאת בלוגים נוספים

למציאת מטפל מתאים
^