ייעוץ ביוגרפי- לצמוח מתוך סיפור החיים שלי

25/01/2021
ייעוץ ביוגרפי- לצמוח מתוך סיפור החיים שלי

החיים שלנו הם סיפור. עם זיכרונות, אירועים, קונפליקטים, משברים, צמיחה ולמידה.
חשבתם פעם לעצור ולהתבונן על סיפור חייכם? לראות מה ניתן ללמוד ממנו ולהבין באמצעותו מי אנחנו, מה ערכנו, מה האיכויות שלנו וכמובן גם מהם האתגרים שלנו. את העבודה הזו ועוד עושים בייעוץ הביוגרפי.
יעוץ שמטרתו התבוננות על סיפור החיים שלנו, ידיעה עצמית והתפתחות, מתוך תפיסת האדם האנתרופוסופית של רודולף שטיינר, הרואה את האדם כישות המורכבת מגוף-נפש-רוח.
החיים מחנכים אותנו, ואם נבין כיצד, נוכל לצמוח מכך. מתוך נקודת מבט זו אנו יכולים להתבונן על אירועי החיים ולנסות להבין מה הם באים ללמד אותנו, אילו אתגרים הם הציבו בפנינו, כיצד אירועי החיים האלו עיצבו את האופן שבו אנו חושבים, האופן שבו אנו מתנהגים. במילים אחרות: מה מניע אותנו? מה מפעיל אותנו? ההבנה הזו מאפשרת לנו חופש ובחירה- האם אנו רוצים לשנות את אופן ההסתכלות שלנו על העולם או ללמוד לחיות ולקבל את מי שאנחנו?
בעבודה הביוגרפית, הנעשית בייעוץ, מתבוננים על סיפור החיים שלב אחרי שלב, תקופה אחרי תקופה, לפי הרצף הכרונולוגי, כאשר לכל תקופה משמעות ייחודית מבחינת ההתפתחות. כיצד אנו חווים את הסיפור? דרך אילו עיניים אנו מסתכלים עליו ומפרשים אותו? אנו יכולים להבין את הביוגרפיה שלנו כהתגלות ששייכת לנו ולא רק תוצר של ההורים או הסביבה שלנו. ההתבוננות הזו מחדדת את הראיה של הדברים, מחברת אותנו למי שאנו באמת, מתחת לכל הדעות שבנינו לעצמנו, מתחת לכל הקליפות. נוכל להבחין בדברים שלא שמנו אליהם לב קודם, נוכל לשים לב לדפוסים שחוזרים על עצמם - מהו הקו שמחבר ביניהם? למה הם ממשיכים להתקיים אצלנו?

למי מתאימה השיטה?

הייעוץ הביוגרפי מתאים לכל מי שמצוי בקושי כלשהו הקשור ליחסים, לעבודה, לילדים או כדומה ורוצה להתבונן על המצוקות הללו מנקודת מבט שונה, לכל מי שרוצה לעבור תהליך של התפתחות אישית וצמיחה, שרוצה למצוא משמעות חדשה וערך למה שהוא עושה, למי שרוצה לעשות שינוי כלשהו בחייו אבל לא יודע מה, למי שרוצה להתחבר לעצמו, להכיר ולדעת את עצמו לעומק, להתבונן על הדברים ולהבין למה הם קורים, מה בחיי השפיע על האופן שבו אני חווה את העולם, למה אני חושב כמו שאני חושב? למה דברים מסוימים מפריעים לי? למה אני נמשך לאנשים מסוימים?
הייעוץ הביוגרפי מתאים לכולנו בשלבים האלו בחיים שבהם אנו מרגישים שאנו לא יודעים לאן פנינו.. מה מעניין אותנו... מה נכון לנו.. במה אנו טובים.. או שאנו יודעים את כל אלו אבל בכל זאת משהו מרגיש חסר.
העבודה הביוגרפית באה להחזיר לנו את האחריות למה שקורה לנו, למה שאנחנו. היא אינה באה להתחשבן עם העבר או לתלות את האשם למה שקורה לנו בגורם או אירוע כזה או אחר, אלא להתבונן על הסיפור שלנו מנקודת מבט שונה ומרעננת, לצמוח ממנו ולהתפתח.

כדי לעקוב אחרינו בפייסבוק לחץ כאן

לקריאת בלוגים נוספים

חיפוש מטפל מתאים
^