מה הוא ייעוץ אסטרטגי ומתי להשתמש בו?

30/03/2021
רענן שנהב Raanan Shenhav
רענן שנהב Raanan Shenhav
מאמן אישי / קואוצר
מה הוא ייעוץ אסטרטגי ומתי להשתמש בו?

מקור המילה אסטרטגיה הוא מיוונית,STRATEGOS פירושה "מפקד הצבא" או "מפקד המחנה", המילה STRATEGOS מורכבת מ־stratos שפירושו "צבא" או "מחנה צבאי", ו־agos שפירושו "מנהיג" או "מוביל".

עד לאחרונה, ייעוץ אסטרטגי היה מושג מעולמות הצבא והעסקים, התרגום שלו בעולם העסקים הוא MANEGMANT CONSULTANT ואכן, בדרך כלל סגנון ייעוץ זה מיועד למנהלים בדרגות הניהול הבכירות בחברות שונות, אשר צריכים לראות תהליכים גדולים בהיקפם ובמשך זמנם בעלי חשיבות עליונה.

המנכ"ל של עצמך

כיום המושג מקבל משמעות חדשה, חלקים נרחבים מהאוכלוסייה החלו לראות כי חייהם האישים והמקצועיים כרוכים אחד בשני, וכדי להצליח לממש את עצמנו בשני התחומים, אנו זקוקים לראייה אסטרטגית רחבה, ולמעשה להתחיל ולהגדיר את עצמנו כמנכ"לים של חיינו, שהם תהליך גדול בהיקפם ובמשך זמנם וברור כי הם בעלי חשיבות עבורנו.

לכל אחד ואחת מאיתנו צריכה להיות הזכות לזכות בפרס למפעל חיים, וזאת כאשר חיינו יתממשו באופן בו אנו מרוצים ומסופקים מהם.

כאן נכנס הייעוץ האסטרטגי, בעזרת מודלים וגישות אשר נוסו בהצלחה בעולם העסקים, ואשר עברו התאמה לניהול אורח חיים כפול (אישי ומקצועי).
כאשר המטופל/ת מקבלים כלים אשר יעשירו הן את יכולותיהם במקום העבודה (ויסייעו להם להתקדם בעבודתם), והן בחייהם האישים- בהם המשפחה מקבלת מעמד של "חברה" אשר צריכה להתנהל באופן מתואם על מנת להשיג מטרות משותפות כמו קשר זוגי טוב, תמיכה הורית ותקשורת עם חברי המשפחה, סיוע לבני המשפחה לעמוד בלחצים וכו'.

היועץ האסטרטגי רואה את התמונה הגדולה, הוא כמו מנצח על תזמורת, המכיר את היצירה ואת כל התפקידים בתזמורת, הוא יועץ אשר מכיר תחומים רבים הקשורים ומשפיעים אחד על השני ומסייע ללקוחותיו בהכרתן, פיתוחן ושיפורן של מיומנויות רבות כגון :
• מיומנויות ויכולת למידה.
• ניתוח פעולות לשיפור הישגים.
• יכולת מנהיגות מבוססת דוגמה אישית.
• גישה חיובית.
• מיומנויות תקשורת נכונה.
• עמידה בלחצים.
• יצירתיות.
• פתרון בעיות.
• ניהול מו"מ.

להיות מנהל יותר טוב

אלו מיומנויות ניהול ברמה הגבוהה ביותר, אבל אם כל המיומנויות האלו עושות מנהל טוב ומוצלח יותר- האם הן לא יהפכו אתכם לטובים ומוצלחים יותר?

יועץ אסטרטגי מנוסה, הוא אולי כמו מנצח, אבל זה לא אומר שהוא יכול לנגן על כל הכלים, ולכן יועץ אסטרטגי מנוסה יודע לזהות את הנקודות בהן מיומנויות אלו משיקות ומשפיעות על המטופל/ת, וידע לזהות מתי דרוש איש מקצוע לטיפול מעמיק יותר, בין אם זה להפנות ליועץ פיננסי, יועץ תקשורת, פסיכולוג או כל מומחה אחר לפי שיקול דעתו של היועץ האסטרטגי, לאחר שיתוף השקפתו עם המטופל/ת והסכמתם המשותפת כי על ידי פניה לאיש מקצועי בתחום ספציפי ניתן להגיע מהר יותר למטרה הרצויה.

אם למנכ"ל של חברת INTEL או WAZE יש חברה של יועצים אסטרטגים לצידו כדי להשיג את מטרות החברה,
מדוע שלך לא יהיה יועץ אסטרטגי להשגת המטרות שלך?

כדי לעקוב אחרינו בפייסבוק לחץ כאן

לקריאת בלוגים נוספים

למציאת מטפל מתאים
^