דף מידע
object.author
Asset 52 מאת: דר' דורית קיי
Asset 40 23 פברואר 2020

איך להימנע מלעשות טעויות בבחירות בקריירה?

העבודה תופסת נתח זמן משמעותי בחיינו. עולם העבודה עובר שינויים משמעותיים בשנים האחרונות. מקצועות מסורתיים נעלמים (כמו חלק מעבודות אדמינסטרציה), כניסת נשים לשוק העבודה, גלובליזציה ושינוי בגבולות העבודה ברמה עולמית, עליה בשיעור עובדים משכילים, ותחילת מהפיכת המידע הם חלק מהגורמים שמשפיעים על שוק העבודה. על כן דיוק כיוון קריירה של האדם חשוב היום יותר מאשר בעבר. על מנת להמנע מבחירות שאינן מדויקות ולהיערך נכון למציאות המורכבת שממש כבר כאן ולעשות את הבחירות המתאימות עבור כל אחד, בין אם הוא רק יוצא לשוק העבודה או נערך לשינוי בקריירה הנוכחית כדאי להשקיע בתהליך של יעוץ קריירה.

מהי קריירה?

המושג קריירה בעולם העבודה מתייחס לסך כל המשרות שמהם מתפרנס האדם ומרכיבות את חיי העבודה שלו. פיתוח קריירה הוא תהליך מתמשך המושפע מגורמים שונים כגון: היכולות של האדם, ערכים, נטיות אישיותיות, תחומי עניין ולעתים גם נסיבות.

מה בין יעוץ ואימון קריירה?

יעוץ קריירה ניתן על ידי מומחה (למשל פסיכולוג) בתחום ידע ספציפי של פיתוח קריירה, אשר לרוב מאבחן את את הנועץ וממליץ על כיוונים אפשריים עבורו. מאמן הקריירה הוא מומחה בניהול תהליך השינוי (כגון: יועץ ארגוני, מאמן). הוא אינו מומחה לתוכן מסויים. הוא בעל ידע על הדרך המיטבית לייצר תהליך שינוי משמעותי עבור הנועץ תוך התייחסות לחסמים שונים של הנועץ, שעלולים בהיעדר התייחסות אליהם להכשיל את הנועץ בתהליך השינוי.

כיצד זה מתבצע?

יעוץ קריירה הוא תהליך קצר בן מספר מפגשים הנקבעים בשיתוף פעולה מלא בין היועץ לנועץ. השלב הראשון הוא שלב ההיכרות וההתבוננות הפנימית בו יחדיו אנו מאתרים את הכישורים, היכולות, תחומי העניין, וגורמי המוטיבציה של הנועץ. השלב השני מתמקד בנטיות התעסוקתיות של הנועץ, זאת לצד חיבור לשוק העבודה, על ידי ביצוע חקר המציאות שמתייחס להיבטים שונים כמו דרישות השוק. השלב האחרון הוא תוכנית הפעולה שבמהלכו ניתן לקבוע מפגש המוקדש כולו להכנה לראיונות עבודה.

למי מתאים תהליך של יעוץ קריירה?

אם השאלות הבאות מעסיקות אתכם, תהליך של יעוץ, אימון ולווי קריירה עשוי להתאים: • מה אני רוצה? מה יהיה מצב שיא ההצלחה שלי מבחינת הקריירה? • למה אני מתאים? • הגדרת השינוי המקצועי שמדוייק עבורי • לווי לכניסה מוצלחת וחלקה בעולם העבודה • הכנה לראיונות עבודה • מיקוד באיזון בין מחויבות עבודה למחויבות החיים

Asset 56 יועצי קריירה
מיכל גורדון שליט
Asset 58
מיכל גורדון שליט
שנות ניסיון 23
Asset 57
Asset 60
יועצת קריירה
חדרה והסביבה
Asset 59
Asset 60
מאמנת אישית / קואוצרית
נתניה והסביבה
Asset 59
שירה רוזנפלד
Asset 58
שירה רוזנפלד
שנות ניסיון 14
Asset 57
Asset 60
מאמנת אישית / קואוצרית
תל אביב
Asset 59
Asset 60
יועצת ארגונית
 
 
אורן הוברמן
Asset 58
אורן הוברמן
שנות ניסיון 12
Asset 57
Asset 60
פסיכולוג
באר שבע והסביבה
Asset 59
Asset 60
פסיכולוג
 
 
^