דף מידע
object.author
Asset 52 מאת: דר' מגי בן יהודה, מאמנת אישית ויועצת
Asset 40 12 מרץ 2020

מה זה אימון אישי מנטלי?

אימון אישי מנטלי הינו תהליך שמופנה בעיקר לאנשים המבקשים להגיע למטרות אישיות ומקצועיות ולקדם את איכות החיים שלהם. עולם האימון מציע גישה מעשית ומהירה יחסית בהתייחס לצורך לקדם ולהשיג מטרות. תחום האימון Coaching נתפס על ידי התקשורת כמו תעשיית צמיחה מרכזית. יותר ויותר אנשים וארגונים נוטים להעסיק מאמנים מקצועיים כדי לסייע להם להגיע למטרות הקשורות לנסיבות אישיות ולעבודתם (גרנט, 2003). אימון הוא תהליך אינטראקטיבי, של שותפות בין הצדדים שבו המאמן תורם ידע וניסיון למתאמן על-מנת לבטא את הפוטנציאל המקסימלי שלו. זאת כדי להשיג יעדים רצויים.

מה מטרת תהליך האימון?

מטרת תהליך האימון היא לקיים שינויים קוגניטיביים רגשיים והתנהגותיים המאפשרים השגת המטרה ושיפור ביצועים בעבודתו או בחייו האישיים של האדם (דאגלס & מקאולי, 1999). תופעת האימון מתפשטת ברחבי העולם, הן בתחום האישי והאירגוני ומראה נתונים של הצלחה, למרות שאין תמימות דעים לגבי "סוד הקסם" המסביר את ההשפעה של אימון. אימון אישי צבר לאחרונה מקום חשוב בבנייה להעצמה והפיתוח של מסוגלות עצמית. הוא גישה לפיתוח מצויינות והצלחה תוך פיתוח הפוטנציאל האישי של האדם להשיג מטרות ויעדים רצויים באמצעות חקר מתמיד, בתוך זמן קצר. (Blanchard and Human, 2006(; ברטלט, 2007). האימון הפך פופולארי מאוד בשנים האחרונות, אבל הוא לא חדש במונחים מהמוצא והאסטרטגיה המוטבעים בו. השאיפה של האנושות לשיפור איכות חיים, צמיחה ומימוש עצמי שורשיה ביוון העתיק. אמרתו של סוקרטס, "החיים הלא הבדוקים אינם ראויים שיחיה אותם" משקפת מוטיבציה אנושית לצמיחה והתפתחות.

האם ישנן סכנות באימון האישי?

ביחד עם החשיבות הרבה שיש להגדרת מטרות בתחילת תהליך האימון יש לזכור כי בתהליך זה קיימות גם סכנות. במידה והמטרות לא יהיו מטרות מהלב אלא מטרות מכניות שהמאמן ירגיש מחויב להציב אותן, הגדרת מטרות מכניות כאלה יכולה לגרום למתאמן להגדיר מטרות שמיועדות לרצות את המאמן ואז בעצם הוא לא מגדיר מטרות שיקדמו אותו, אלא מטרות כלליות. לעיתים מטרות כאלה הן מטרות אותן הגדיר בעבר ולא הצליח להשיג אותן. ‏ לכן החשיבות הרבה בתהליך הגדרת מטרות באימון היא שהמאמן צריך להיות באמת רגיש בנקודה זו, לתמוך בלקוח, ולהנחות אותו בתהליך.

למי האימון מתאים?

אימון אישי מתאים לכל מי שחפץ לעשות שינוי בחייו ומרגיש כי הוא זקוק לעזרה חיצונית, בעלת ניסיון וידע. ממש כמו בכל תחום אחר בחיים, גם כאן האנשים אשר פונים לאימון אישי הם רבים ומגוונים, בגילאים שונים, סגנונות שונים וצורות חשיבה שונות. אין את הטיפוס האופייני שפונה לאימון אישי, כמו שאין תשובה אחת מדוייקת למה זה אימון אישי. אדם אשר חש בצורך לנהל את דרכו כאשר לצידו דמות מעצימה יכול לפנות לכיוון האימון. גם אלה אשר חייהם אינם מלאי קשיים או בעיות יכולים להסתייע ולהינות מאימון אישי. גברים, נשים, צעירים או מבוגרים, שכן האימון פונה לכל השכבות ולכל המינים. עם זאת, המכנה שאכן משותף לאלה הפונים לדרך האימון הוא רצון בצמיחה וראש פתוח.

מה עושים באימון אישי?

האימון מכיל מספר מפגשים שאינו קבוע (בדר"כ 12-15 מפגשים). המפגשים הינם אישיים, אחד על אחד, והם מכילים תכנים שונים אשר תלויים לרוב באדם אשר פנה לאימון. האימון האישי יכול להתעסק במגוון רחב מאוד של תחומים בחייו של האדם, החל מקריירה ועד למערכות יחסים. מפגשי האימון יכולים להיות ממוקדי מטרה ובהם יוצבו יעדים ותתי-מטרות. יהיה דיאלוג ושיתוף בתהליך בין המאמן למתאמן.

מה חשוב באימון אישי?

הכימיה עם המאמן חשובה מאוד, שכן היא מביאה תחושה שנוח לשתף ולהתייעץ, ושיש עם מי לדבר. פתיחות, כנות, יכולת לקבל ביקורת בונה, רצון לשינוי ולעשיית דרך ופעולות שאולי לא טבעיות או שייכות לאיזור הנוחות הרגיל של האדם. חשוב שהאימון יהיה נעים וזורם, מקדם ומפרה, ושבאופן כללי תהיה תחושה חיובית לגביו.

Asset 56 מאמנים אישיים
מיכל זולר
Asset 58
מיכל זולר
שנות ניסיון 5
Asset 57
Asset 60
מאמנת אישית / קואוצרית
רמת השרון - הרצליה
Asset 59
Asset 60
אחר
 
 
יואב אופק
Asset 58
יואב אופק
שנות ניסיון 15
Asset 57
Asset 60
מאמן אישי / קואוצר
דרום השרון
Asset 59
Asset 60
מאמן אישי / קואוצר
 
 
איתמר חיים מלמד
Asset 58
איתמר חיים מלמד
שנות ניסיון 12
Asset 57
Asset 60
מטפל באמצעות ריצה
כרמיאל והסביבה
Asset 59
Asset 60
מאמן אישי / קואוצר
 
 
^