אולגה אברמוב - מנחת הורים

Asset 45
12 שנות ניסיון
Asset 39
גיל 51
Asset 42
350 לפגישה
Asset 41
משך הפגישה : 60 דקות
Asset 40
זמן טיפול ממוצע: 3 - 6 חודשים
Asset 43
עברית
Asset 38
יצחק רבין 18, בקעת אונו
Asset 38
קרית אונו, פתח תקווה והסביבה
accessibility
קליניקה מונגשת
Asset 58
אולגה אברמוב
שנות ניסיון 12
Asset 57
Asset 60
מנחת הורים
בקעת אונו
Asset 59
Asset 60
מנחת הורים / אחר
Asset 60
אחר
פתח תקווה והסביבה
Asset 59
בקעת אונו / פתח תקווה והסביבה
Asset 59
Asset 52
מנחת הורים
  • מתבגרים
Asset 52
אחר
Asset 20
שיטות טיפול / תחומי טיפול
  • Asset 19 CBT
  • Asset 19 NLP
  • Asset 19 יעוץ ומנטורינג למיומנויות המאה ה - 21
  • Asset 19 שיחות בינאישיות להעלאת הערך העצמי
  • Asset 19 שיטת העבודה של ביירון קייטי
  • Asset 19 שימוש בכלים יצירתיים בטיפול
  • + הצג עוד
Asset 50
קבוצת גיל מטופלים
  • 30 עד 55
Asset 73
יש אפשרות לטיפול אונליין
Asset 34
ציטוט

ילדים לא צריכים מחנכים, הם צריכים הורים. תאפשרו לעצמכם להיות ההורים האלו עבורם.

Asset 22
חברות בארגונים
  • האגודה הישראלית למנחי הורים

מיקוד הטיפול

ממוקד התנהגות
ממוקד חשיבה
ממוקד רגש
100%

ממוקד בהווה

0%

ממוקד בעבר

האם עובד לפי אינטואיציה מקצועית או על סמך המדע?

75%

מדעי

25%

אינטואיטיבי

זמינות לקשר עם המטופל בין הפגישות

זמין / לא זמין

גמישות בשינוי יום ושעת הטיפול מפגישה לפגישה

גמיש / לא גמיש

כמה אתה מדבר במהלך הפגישה?

מדבר / מקשיב

Asset 48
על עצמי ב-3 משפטים

בת 50, אמא ל4 ילדים עם הפרעות קשב, מתוכם 3 מתבגרים, שניים מהם עם לקויות למידה.

מלווה ומנחה הורים איך לעזור למתבגרים לפתח דימוי עצמי חיובי ותודעת הצלחה ולהאמין בעצמם.

ןיש לי סיפור אישי -
גם אני הייתי מתבגרת פעם -
הייתי מתבגרת סוערת ובלתי אפשרית שעשתה בית ספר להורים שלי שלא ידעו מה עושים עם המפלצת שפתאום נהייתי בעיניהם כשכל מה שרציתי מהם ולא ידעתי להגיד זה אהבה וקבלה ללא תנאי. הדימוי העצמי שלי שהתרסק בגיל ההתבגרות בגלל נשירה פתאומית של השיער ליווה אותי לאורך 4 עשורים מחיי והשפיע על כל תחום בחיי.

ואז נהייתי אמא -
רק כאמא לילד עם הפרעת קשב שחווה אין סוף חוויות של כישלון וברח כמוני מהבית, הבנתי שגם אצלו הדימוי העצמי פגוע ואני חייבת לשנות את זה עכשיו כשעוד לא מאוחר מידי.

הבנתי המון דברים באותה נקודת זמן:

*שהוא לא מאמין ביכולות שלו.

*שכל ההתנגדויות שלו נובעות מחוויות חוזרות של כישלון וחוסר אונים נרכש שהתפתח אצלו.

*שכל כך פחדתי שהוא ילד לאיבוד שכמעט איבדתי אותו באמת.

*שעונשים וסנקציות לא עובדים ומחמירים את המצב ודורשים חשיבה מחדש של דרכי ההורות שלנו.

*שכל מה שאני רציתי כילדה זה שההורים שלי יאהבו ויקבלו אותי, הוא רוצה וצריך ממני אותו הדבר.

*שאם אני רוצה שהוא ישתנה, אני צריכה לשנות את האופן שבו אני מסתכלת וחושבת עליו.

*שזה לא יהיה פשוט אבל אפשרי.

ועשיתי את זה.
עכשיו אני כבר מרצה, מנחת הורים ומטפלת -
עכשיו אני יכולה לעזור לכם לעשות את זה גם אצלכם.

Asset 33
אני מאמין שלי

אני מאמינה שלכל הורה למתבגר מגיע לישון טוב בלילה בלי דאגות ולדעת שהילד שלו בטוח ומוגן.

אני מאמינה שמגיע לכל הורה להנות מההורות שלו ולהרגיש בעל משמעות עבור הילד שלו בכל גיל גם ובמיוחד בגיל ההתבגרות - אני מאמינה שזה אפשרי לכל הורה שרוצה בכך ומסכים שזה מגיע לו.

ומה אם הילד הוא זה שצריך טפול - אני מאמינה בהורים ולכן בחרתי לעבוד רק איתם בקליניקה.

אני מאמינה שלהורים יש עוצמה וכוח מרפא לכל הקשיים הרגשיים וההתנהגויות הבעייתיות של הילדים שלהם- במיוחד בגיל ההתבגרות ולכן העבודה הכי יעילה בקליניקה, המוכחת וזאת שנשארת לאורך זמן היא איתכם ההורים וחשוב לי שהליווי שאתם מקבלים ממני ישאר איתכם לאורך זמן.

למה דווקא גיל ההתבגרות - אני מאמינה שהקשיים של ילדים בגיל ההתבגרות מתעצמים ומקשים עליהם יותר מכל גיל, וללא יכולת שלנו כהורים לתווך להם אותם ולסייע להם הם ילוו אותם לכל החיים.

ואם הם לא רוצים עזרה מההורים - אני מאמינה שבגיל ההתבגרות הילדים זקוקים להורים יותר מכל גיל וחשוב לא להרחיק אותם מאיתנו או להתרחק מהם בגלל איך שהם מדברים אלינו, או מתנהגים. אלו שכבות הגנה שהם עוטפים את עצמם כדי לא להפגע מהאנשים שחשובים להם, אנחנו.

הכי מפחיד זה לפספס את חלון ההזדמנויות האחרון שלנו- גיל ההתבגרות הוא הרגע האחרון שיש לנו מול הילדים כדי להיות הורים משמעותיים שהילדים יודעים בודאות ובביטחון שיש לנו את היכולת לתמוך בהם ולעזור להם בשעת משבר וקושי. שאנחנו הראשונים שהם פונים אליהם לעזרה ולהתייעץ בכל תחום בהמשך החיים שלהם. ולכן בתהליך הליווי שלי אני מלמדת את ההורים איך להיות ההורים האלו שהילדים מעריכים את דעתם ומשתפים אותם בבחירות הכי חשובות בחיים. זוגיות, קריירה, לימודים ועוד. כי הורות לא מסתיימת בגיל ההתבגרות, היא לא נגמרת לעולם.

למה לא להתמקד בהתנהגות שלהם - אני מאמינה שההתנהגות של הילדים היא ביטוי ישיר של המצב הרגשי שלהם. אם הם תוקפנים וחסרי סבלנות, או נמנעים וחסרי מוטיבציה, זה לא בגלל מבנה האישיות שלהם, זה כי יש להם פצע רגשי שמבקש התייחסות. ובפצעים אפשר וצריך לטפל.
המציאות מראה שאם מרפאים את הפצע הרגשי ההתנהגות תשתנה ותעלם. ואם נתייחס להתנהגות השלילית ונתמקד בה, נחמיר אותה.
אני מאמינה שכל מה שכולנו רוצים זה שמישהו שחשוב לנו יסתכל על הפצעים שלנו, יושיט לנו יד ויעזור לנו להחלים מהם.

איך גבולות בגיל ההתבגרות עובדים - אני מאמינה שבגיל ההתבגרות גבולות מרחיקים בין הורים לילדים, שנוקשות פוגעת בביטחון העצמי של הילד, בעצמאות שלו ובדימוי העצמי שלו וגורמת לו להתמרד חזק נגד ההורים גם במחיר של פגיעה בכם ובעצמו. לכן בקליניקה אני מקדישה הרבה זמן להנחות את ההורים איך להיות "הורים מלמדים ויצירתיים" שמקרבים את המתבגרים אליהם ויוצרים סמכות הורית וגבולות טבעיים מתוך שיתוף פעולה במקום להיות "הורים מחנכים" שנוזפים, עוקבים, מגבילים ויוצרים בית שהוא שדה קרב ומרחיקים את הילדים מהם.

למה דווקא דימוי עצמי ותודעת הצלחה? - אני מאמינה שכל אדם נולד כשהוא רוצה לצמוח ולהתפתח. החוויות שלו בדרך יקבעו אם הוא יממש את הפוטנציאל שלו או לא.
ולכן לפני הכל, כדי שהוא יצליח אנחנו ההורים צריכים לעזור לילד לצור חוויות של הצלחה, לפתח את הדימוי עצמי החיובי ואת ותודעת ההצלחה שלו כדי שיממש את הפוטנציאל שיש בו. ולכן אני מלמדת הורים בקליניקה איך לדבר איתם, איך להגיב להם, איך לפעול מולם ברגעים של משבר ולצור להם חוויות של הצלחה ולהצמיח אותם.

למה דווקא כלים טיפוליים להורים - אני מאמינה שכדי להיות ההורים שרצינו ולהצליח להוביל את הילדים שלנו, אנחנו צריכים קודם כל להאמין בעצמנו, לחוות הורות מעצימה ולפתח את הדימוי העצמי שלנו כדי שנוכל להבין מה הילד שלנו צריך מאיתנו ולדעת איך להעניק לו את זה. ולכן אני מתעקשת לטפל בהורים, לפתח את הדימוי העצמי שלהם ואת תודעת ההצלחה שלהם במיוחד בהורות אבל לא רק ומדברת המון על רגשות ותובנות בקליניקה.

אני כאן בשבילכם, כדי שאתם תוכלו להיות שם בשביל הילד שלכם.
אולגה

Asset 28
מידע נוסף

הדרך שלי:
לקליניקה שלי מגיעים הורים של ילדים מתבגרים שקשה להם בלימודים, שהם כל הזמן במסכים, שהם תוקפנים וחוצפנים, שמצב הרוח שלהם ירוד, שהם נמענים ובורחים מהתמודדות. ילדים עם הפרעת קשב, עם לקויות למידה, עם בעיות התנהגות ובעיות רגשיות.

ההורים מגיעים אלי לקליניקה כדי לעזור לילדים שלהם כשהכל נראה כבר בלתי אפשרי עבורם. כשהילדים לא רוצים להגיע לטיפול וההורים מרגישים שהם חסרי אונים ולא יודעים מה עוד יש להם לעשות כדי לשנות את המצב.

בקליניקה אני מטפלת בהורים באמצעות כלים וטכניקות שונות שיש ברשותי כמו טיפול קוגנטיבי התנהגותי - CBT, תכנות נוירולוגי שפתי - NLP, דימיון מודרך, מיינדפולנס, אימון אינטגרטיבטי, עבודה על רגשות ועוד. כל טכניקה מותאמת למקרה ולאדם שנמצא מולי.

מהניסיון המקצועי שלי והאישי אני יודעת שמתחת לכל התנהגות סוערת ומתנגדת של מתבגר יש ילד עם דימוי עצמי נמוך שמבקש שההורים שלו יקבלו אותו, יאמינו בו וילמדו אותו על היכולות שלו והטוב שבו.

בגיל ההתבגרות במיוחד יש להורים את היכולת להצמיח את הילד ולהוביל אותו להצלחה.

ילדים רואים את עצמם דרך העיניים של ההורים. נראה אותם ככישלון, הם יהיו כישלון. נראה אותם כהצלחה, הם יהיו ההצלחה שאנחנו רוצים ויודעים שהם יכולים להיות.

המשמעות היא:
שכל שינוי שאנחנו רוצים בילד *תמיד* מתחיל בנו.

גיל ההתבגרות הוא חלון ההזדמנויות האחרון של ההורים לתקן את כל מה שרצינו ולא ידענו איך ולהשפיע על יצירת זהות בוגרת ובטוחה אצל הילד לפני שלב הבגרות שם יכולת ההשפעה שלנו על הילד כבר פוחתת באופן משמעותי, וממנה אין דרך חזרה.

ולכן אני מדריכה את ההורים ולא מטפלת בילדים.
הדרכת ההורים שלי עוסקת בדרכים ובכלים שיש לנו כהורים לפתח דימוי עצמי חיובי ותודעת הצלחה אצל המתבגרים, כדי ליצור אצלם שינוי רגע אחד לפני הבגרות.

הדרכת הורים היא הצעד הראשון והמשמעותי ביותר שתעשו לשינוי בדימוי העצמי של הילד שלכם ובמערכת היחסים שלכם איתו.

אופן קבלת קהל בקליניקה הפרטית:
#מפגשים פרונטליים - בקרית אונו
# מפגשי זום -מכל מקום בעולם

אפשר לעקוב אחרי תכנים שלי בקבוצת אמהות שאני מנהלת בפייסבוק:
@מועדון הנשים האמיצות- קבוצה לאמהות למתבגרים.

הרצאות שלי:
"המסע לערך עצמי" - הרצאה העוסקת בכוחם של הורים לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי אצל מתבגרים והתמודדות עם קשיים, דרך הסיפור האישי שלי כמתבגרת סוערת שחוותה פגיעה בדימוי העצמי בעקבות נשירת שיער פתאומית בגיל 10 וכאמא שבנה אובחן עם הפרעות קשב וסבל גם הוא מדימוי עצמי שלילי, והדרך הייחודית שעשינו כדי להוביל אותו להאמין בעצמו ולהצליח בדרך שלו.

"לא עוצמת עין" - הרצאה העוסקת בדאגות ובחרדות שיש להורים כשהמתבגרים מבלים מחוץ לבית, מעניקה זווית חדשנית, אופטימית וחיובית לצד כלים מעשיים וקלים ליישום להורים, איך לשלוח את הילדים לבלות ולהנות ולסמוך עליהם שיחזרו הביתה בשלום.

"ראויה להצלחה" - איך להוביל את הילדים להצלחה במאה ה21? - הרצאה העוסקת בכישורים הנדרשים לילדים כיום לבלוט ולהצליח בעולם התעסוקה החדש ומה ההורים יכולים וצריכים לעשות כדי להכין אותם להצלחה.

^